АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Новини

Головна >>> Архів подій

"...АО стало нерозривною частиною мого життя, філософією навчання і викладання..." - Василь Маховський, історія лікаря

28 жовтня 2020

Відбулося навчання травматологів в Тернополі, проведено міжнародний мастер-семінар «Лікування переломів проксимального відділу стегна», програма семінару затверджена ассоціацією AO Trauma. Актуальність та інтерес до події був шаленний. Не дивлячись на те що кількість учасників була обмежена до 60 чол, і реєстрація учасників проходила онлайн на сайті AO Foundation бажана кількість слухачів-учасників зібралася за 2 дні з повною оплатою участі.

Моїй радості не було меж, коли я дізнався, що мережа АО Травма активно розвинута в Україні і зробив усе можливе, щоб потрапити на навчання в інтернатурі у відомого викладача АО Травма Україна, практикуючого хірурга-ортопеда Сергія Васильовича Гаріяна, який одразу запалив щирий інтерес до свого фаху.

З перших ж днів відчувалося, що дух АО присутній усюди, ранкові п’ятихвилинки – це не просто план операцій на день, а активне обговорення тактики лікування пацієнтів до найменших деталей, до якого охоче залучалися і лікарі-інтерни. Усяке прийняття рішення повинне бути обгрунтоване з точки зору доказової медицини, а в операційну молодий лікар допускався лише з деталізованим планом дій – від позиціонування пацієнта на столі до особливостей післяопераційної реабілітації.
 

Тоді ж я дізнався про базові АО курси, які проводяться щорічно для лікарів-ортопедів в Україні і мають величезний попит. Отримавши можливість потрапити туди з першого разу, я кардинально змінив своє уявлення про навчання взагалі, як виявилось, воно може бути максимально інтерактивним, практично орієнтованим і цікавим: лекції, обговорення в малих групах, заняття в лабораторіях практичних навичок та з штучними кістками з використанням найсучаснішого медичного інструментарію. Та найбільше захоплення в мене викликала команда викладачів – ідейних засновників АО Травма в Україні, які власним прикладом демонстрували свою відданість філософії лікування пацієнтів з травмами. Повернувшись з базових курсів, я одразу ж кинувся застосовувати здобуті знання на практиці, що значно збільшило ефективність моєї роботи. З нетерпінням очікував нових спеціалізованих курсів та семінарів, щоб надихнутися новими ідеями для фахового росту. Одними з таких, що найбільше запам’яталися були, мабуть, чотириденні кадавер-курси в австрійському Граці, куди ми подалися з колегами, щоб навчатися хірургічним доступам і остеосинтезу. Та найвизначнішою подією досі в моєму професійному житті досі, без сумнівів, видалася поїдка в столицю АО – швейцарський Давос для участі в семінарі молодих викладачів під назвою «Коли все спрацювало не так як ми планували», куди я потрапив за підтримки навчального офіцера АО Травма Україна Олександра Анатолійовича Ріхтера.

Семінару передували багато місяців підготовки – вибір цікавого клінічного випадку з нестандартним рішенням та нетиповим перебігом, опрацювання всіх можливих варіантів лікування та сценаріїв розвитку подій, підготовка до найрізноманітніших запитань. Представляли ми випадок вогнепального перелому передпліччя із кістковим дефектом променевої кістки та застарілою деформацією у молодого воїна АТО, з малим успіхом лікованого в місцевих лікарнях. Випадок викликав бурхливу хвилю обговорення через унікальність травми та нестандартно прийняте рішення. Тоді ж мені пощастило познайомитися з авторитетними викладачами АО, яких я досів бачив тільки на обкладинках європейських підручників та із зовсім молодими колегами, які тільки починали свою викладацьку кар’єру. Приємно, що всі ми спілкувалися однією мовою АО і дотримувалися єдиних підходів в лікуванні.

АО стало нерозривною частиною мого життя, філософією навчання і викладання. Я не уявляю свого професійного росту поза цією фантастичною організацією. Найбільшою радістю для мене було спробувати власні сили у викладацькій роботі і я зрозумів, що п’ятнадцятихвилинна лекція – це результат багатомісячної роботи лектора, а підготовка до щорічних курсів відбувається цілий рік. Саме такою є ціна якісного навчання – навчання для покращення якості своєї роботи і роботи кожного учасника курсів.

Василь Маховський

Вам також може бути цікаво:

Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення