АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Публікації АО Травма Україна

Головна >>> Публікації АО Травма Україна

Публікації АО Травма Україна

Проксимальний відділ: Вивих дистального міжфалангового суглоба, Дорсальний відрив, Долонний відрив — діагностика, лікування, реабілітація

Діафізарний та дистальний відділи: Прості переломи діафізу, Крайові та багатоуламкові переломи діафізу — діагностика, лікування, реабілітація

Інтраопераційна візуалізація необхідна для репозиції та фіксації переломів з нестабільним пошкодженням синдесмозу або без нього.

Знання анатомічної відповідності та ідентифікація орієнтирів полегшує анатомічну репозицію та встановлення імплантату.

Зокрема, дуже корисні:

  • Проекція мортіс
  • Латеральна проєкція
  • Інтраопераційні об’ємні зображення

На зображенні представлено ідеальний варіант візуалізації, коли пацієнт лежить на спині.

Співвідношення між ногою та С-дугою аналогічне для пацієнта у положенні на боку або на животі. Орієнтацію С-дуги потрібно відповідно відрегулювати.

Інтраопераційна візуалізація щиколотки протилежної кінцівки може бути корисне для порівняння, щоб переконатись у правильності досягнутої анатомічної репозиції пошкодженої щиколотки.

Флюороскопічну візуалізацію анатомічної репозиції перелому та правильності встановлення імплантатів у проксимальному відділі стегнової кістки можна значно удосконалити, використовуючи наступні проєкції:

  • Фронтальна проєкція проксимального відділу стегнової кістки
  • Осьова проєкція проксимального відділу стегнової кістки
  • Латеральна проєкція проксимального відділу стегнової кістки

Латеральна проєкція не дає коректного відображення положення імплантату в області голівки та шийки, для цієї області необхідна осьова проєкція.

Флюороскопічна візуалізація анатомічної репозиції та правильності положення імплантата може бути значно інформативнішою при застосуванні наступних проєкцій:

Стандартні проєкції:

  • Фронтальна
  • Латеральна
  • Фронтальна з нахилом верхньої частини на 10°
  • Фронтальна із внутрішньою та зовнішньою ротацією на 45°
  • Модифіковані латеральні проєкції, що досягають медіального та латерального плато

Флюороскопічна візуалізація анатомічної репозиції перелому та правильності позиціонування імплантату проксимального відділу плеча значно покращується завдяки застосуванню наступних проєкцій:

  • Фронтальної проєкції плечової кістки
  • Латеральної (осьової) проєкції проксимального відділу плечової кістки
  • ЛопатковоїY-подібної проєкції (проєкції Неєра) (особливо для інтрамедулярного остеосинтезу)

Флюороскопічна візуалізація анатомічної репозиції перелому та правильності позиціонування імплантату проксимального відділу плеча значно покращується завдяки застосуванню наступних проєкцій:

  • Фронтальної проєкції плечової кістки
  • Латеральної (осьової) проєкції проксимального відділу плечової кістки
  • ЛопатковоїY-подібної проєкції (проєкції Неєра) (особливо для інтрамедулярного остеосинтезу)

Флуороскопічну візуалізацію анатомічної репозиції переломів та правильності положення імплантатів в дистальному відділі плечової кістки можна удосконалити, використовуючи наступні проєкції:

Стандартні проєкції

  • Фронтальна проєкція дистального відділу плечової кістки
  • Латеральна проєкція ліктьового суглоба

Додаткові проєкції

  • Коса проєкція дистального відділу плечової кістки
  • Осьова проєкція дистального відділу плечової кістки

Від першої світової війни до більш недавніх катастроф, таких як землетрус в Непалі 2015 року, важливість інтеграції реабілітації в реагування на надзвичайні ситуації та конфлікти і катастрофи була очевидною. Стандарти та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо екстреної медичної допомоги, започатковані у 2016 році, сигналізували про значний прогрес у визнанні ролі, яку відіграють фахівці з реабілітації, та необхідності раннього втручання.

Флюороскопічна візуалізація анатомічної репозиції переломів та правильності встановлення імплантатів у проксимальному відділі передпліччя значно вдосконалюється завдяки використанню наступних проєкцій:

  • Фронтальна проєкція проксимального відділу передпліччя
  • Латеральна проєкція ліктьового суглоба
  • Коса проєкція проксимального відділу передпліччя
  • Осьова проєкція проксимального відділу передпліччя
  • Фронтальна проєкція проксимального променево-ліктьового суглоба
Інтраопераційна візуалізація дистального відділу передпліччя

Флуороскопічна візуалізація анатомічної репозиції перелому та правильного розміщення імплантату в дистальному відділі передпліччя значно вдосконалюється при використанні наступних проєкцій:

  • Фронтальна та бокова проєкція дистального відділу передпліччя (включаючи дотичні проєкції)
  • Косі проєкції (супінація та пронація)
  • Дорсальні проєкції (дорсальна дотична та горизонтальна)

Надалі описано ідеальну візуалізацію, коли пацієнт лежить на спині, а його рука спирається на підставку для руки. Для отримання відповідних проєкцій змінюються положення запʾястка.

Рис.3: Стержень DRIM в зборі

У відповідь на різноманітні клінічні ускладнення після фіксації переломів променевої кістки з використанням технік закритої репозиції з фіксацією спицями та відкритої репозиції з накістковою фіксацією, Університет Балгріст, компанія «Disrad AG», експертна група з питань кисті Технічного комітету АО та Інкубатор розвитку АО спільно засвідчили розробку та створення інтрамедулярного імплантата для позасуглобових переломів дистального відділу променевої кістки

Пізня хірургічна корекція ускладнень після переломів таза складна під час виконання та пов’язана з великою кількістю важких ускладнень. Ключем до лікування переломів таза та їхніх наслідків є ретельне передопераційне планування. Найкращою профілактикою пізніх реконструкцій є правильне первинне лікування. Це потребує наявності спеціалізованих медичних центрів з експертами-фахівцями, необхідним обладнанням і визначеним протоколом.

p-001

«MAXFrame» — це перша і єдина технологія в портфоліо продуктів AO/DPS, яка передбачає безпосереднє використання апаратної складової для введення до програмного забезпечення даних, потрібних для планування та обчислення плану лікування. Більш того, програмне забезпечення технології «MAXFrame» — це перше, що використовується для планування, оскільки здатне перетворювати рентгенівські зображення, які ґрунтуються на ідентифікованих структурних компонентах, на трьохвимірну реконструкцію в режимі реального часу.

Програмне забезпечення для остеотомії «mediCAD AO Osteotomy» від АО було розроблене цільовою групою АО з планування корекції деформацій у співпраці з компанією «mediCAD® Hectec GmbH». Робота цього першого повністю автоматизованого двовимірного інструменту для планування базується на рентгенограмах нижніх кінцівок у коронарній площині.

p-222

Належне лікування пошкоджень синдесмозу важливе для відновлення функції надп’ятково-гомілкового суглоба та уникнення незадовільних клінічних результатів. Точність та збереження репозиції синдесмозу вважаються ключовими факторами успішного лікування. Фіксація синдесмозу гвинтами – це найбільш широко вживаний метод хірургічного лікування. Гвинти для синдесмозу забезпечують жорстку фіксацію, проте заважають природньому великомалогомілковому рухові. Часто спостерігається поламка гвинтів. Для «динамічної» фіксації синдесмозу було розроблено поєднання малих пластинок та шовного матеріалу, серед заявлених переваг яких – забезпечення фізіологічного руху дистального великогомалогомілкового суглоба.

Вам також може бути цікаво:

Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Згідно прогнозів, кількість перипротезних переломів стегнової кістки (ППС) надалі зростатиме внаслідок більш широкого застосування тотального ендопротезування кульшового суглоба у значної кількості активних пацієнтів старшого віку. Більшість ППС, при яких стабільність ендопротезу зберігається, можна лікувати методом відкритої репозиції та внутрішньої фіксації (ВРВФ)…

2021_T_PPFx_2

Хоча ортопедична інфекція є не досить частою проблемою, постраждалі пацієнти часто стикаються з низкою повторних операцій, а також з потенційними функціональними обмеженнями. Це саме ті пацієнти, чиї життя і догляд за ними можуть бути змінені завдяки революційному гідрогелю, що вивільняє антибіотики, розробленому Науково-дослідним інститутом АО в Давосі (ARI) в рамках пріоритетної клінічної програми АО «Травма» по кістковій інфекції.

У 2013 році «AO TC Trauma» затвердила систему LCP пластин з гвинтами з перемінним кутом 2.7/3.5 для лікування травм щиколотки. Відтоді пластини цієї низькопрофільної системи з гвинтами з кутовою стабільністю та перемінним кутом виготовлялись лише з неіржавіючої сталі. В ході розширення нової лінійки та послідовного впровадження на ринок починаючи з кінця 2020 року, латеральні дистальні малогомілкові пластини VA-LCP вийшли також у титановій версії

Залежно від ступеня роздробленості, особливостей пацієнта, анамнезу та можливої наявності протезів, дистальні переломи стегнової кістки (тип 33 згідно класифікації ОТА/АО) можуть виявитись досить складними травмами, рівень смертності після яких наближається до рівня смертності після проксимальних переломів стегна. У хірургічному лікуванні зазвичай застосовують як інтрамедулярний стержень, так і фіксацію латеральною пластиною, при цьому припускається, що частка незрощень приблизно однакова.

Значні деформації першого передплесно-плеснового суглоба стопи (ТМТ-1), що супроводжуються значним збільшенням першого міжплеснового кута, часто пов’язані з відносно підвищеною рухливістю та нестабільність цього суглоба. Артродез – це доведена технологія лікування таких деформацій і артрозів різного походження.

В 2016 році медики-члени INEG уважно вивчили клінічну ефективність системи великогомілкових стержнів «Expert» (доступна з 2005 року) щоб визначити важливі аспекти, які потрібно врахувати для наступного покоління систем інтрамедулярних великогомілкових стержнів для вдосконалення лікування пацієнтів. Результати їхньої роботи було підтримано в ході дискусії на нашому симпозіумі фахових травматологів «АO TC Trauma Experts’ Symposia», перевірено на основі даних літературних публікацій та підтверджено практичними дослідженнями, а також опитуванням хірургів, яке було проведене DPS.


Інфікування перелому є тяжким ускладненням після травми кістки та може становити серйозні проблеми для діагностики. Загалом, існує досить обмежена кількість науково обґрунтованих діагностичних критеріїв інфекції перелому. З огляду на це, «AO Foundation», спільно з Асоціацією суглобових та кісткових інфекцій запропонувала спільне визначення інфекцій переломів, щоб стандартизувати діагностичні критерії та підвищити якість лікування пацієнта і практичне застосування майбутніх досліджень цього стану. Мета даної статті – підсумувати усі доступні діагностичні ознаки та надати рекомендації щодо діагностування інфекції переломів.

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення