АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Новини

Головна >>> Новини

Відкритий лист спілки АОTrauma Україна до МОЗ України

Шановний Віктор Кирилович!

Більше року йде в Україні війна! Щоденні її наслідки – смерть та каліцтва серед військових та мирного населення. Збереження здоров’я населення є основною метою цивілізованої країни, особливо під час війни, коли кількість постраждалих в десятки разів більше у порівнянні з мирним часом. Знання та уміння лікарів надавати допомогу пораненим – зберігає життя та зменшує інвалідність та допомагає одужати та повернутися у стрій для захисту Батьківщини. Але, виникає питання в якості надання допомоги пораненим. Аналіз результатів лікування поранених свідчить про загальний невисокий рівень цієї допомоги! Тому, виникає мета – навчання молодих лікарів-травматологів. Зрозуміло, що молоді лікарі закінчують інтернатуру за фахом на платформах кафедр травматології та ортопедії університетів та кафедрах удосконалення лікарів, але це не надає єдиний та високий рівень знань.

В провідних та розвинених країнах світу базове навчання в резидентурі з травматології та ортопедії включає в себе обов’язкове проходження АО курсів! AO (Arbeitsgemeinschaft für Osteosynthesefragen, Davos, Switzerland) засновано у 1958 році в Швейцарії. З того часу проводяться курси для навчання травматологів базовим та просунутим принципам лікування переломів та поранень в усьому світі. Вони проходять за однаковими правилами та програмою, як в США, Швейцарії та й в Україні. Загально прийнято для лікарів багатьох Європейських країн проходити базові курси під час інтернатури, а проcунуті – після інтернатури. В деяких країнах проходження АОкурсів  є обов’язковим для допуску до практичної діяльності.

В кожній країни є представництва АО і Україна не є виключенням. Громадська неурядова організація АО Травма Україна, яка є офіційним представником AO Trauma. За 16 років проведено велику кількість курсів та семінарів. За цей час курси АО в Україні пройшли сотні лікарів. Наступні базові АО куси заплановані на 10-12 лютого 2024 року та будуть проводитися в м. Ужгород, та семінари по Бойовій травмі з 28 вересня до 01 жовтня 2023року, куди ми Вас щиро запрошуємо на церемонію відкриття та огляду події.

В Україні курси АО не є обов’язковими в програмі підготовки ортопедів-травматологів, але дуже популярні серед лікарів і на них важко потрапити. Учасники в нашій країні за власний кошт проходять курси АО, а за кордоном за рахунок клініки або держави! Наша мета – якісна підготовка молодих лікарів – травматологів, які якісно будуть лікувати пацієнтів, чим знизять смертність та інвалідність в Україні і ці курси мають бути обов’язковими в програмі підготовки ортопедів-травматологів. Ми дуже вдячні в. о міністерки охорони здоров’я Уляні Супрун, яка, відвідала наші курси у 2017 році і високо їх оцінила. Сказала, що вони найкращі! За програмою курси є триденними і кожен день розбитий на модулі лекційні, практичні заняття та дискусії. На курси зі Швейцарії приїжджає 40 ящиків з обладнанням та інструментами та ящики зі штучними кістками. Левова частка ціни за курси іде на транспортування обладнання та на штучні кістки. Найближчі десятиліття будуть пов’язані з травмою та її наслідками і таких пацієнтів буде дуже багато. Їх вже дуже багато, а буде ще більше. Тому, це ще одна причина, чому лікарі-травматологи мають бути добре підготовлені. Наша пропозиція до МОЗу — це знайти можливості організації та фінансування даних АО курсів для лікарів інтернів, щоб усі інтерни за спеціальністю травматологія-ортопедія мали змогу один раз впродовж інтернатури  пройти базові АО курси для інтернів. Зі своєї сторони ми підтримаємо дану ініціативу шляхом швидкого узгодження можливості проведення такої події з керівництвом АО Травма у Давосі та забезпечимо викладацьким складом, який пройшов відповідне навчання. У випадках складних ситуацій у прийнятті рішень, ми говоримо: » Якщо не зараз, то коли?» Сподіваємося разом ми змінимо ситуацію на краще.

Слава Україні!

Новини

Читайте останні новини та оновлення AO Trauma Україна та приєднуйтесь до наших каналів зв'язку

Вам також може бути цікаво:

Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення