АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Публікації

Головна >>> Публікації

Дистальний променевий інтрамедулярний стержень (Distal Radius Intramedullary Nail, DRIM) для фіксації позасуглобових переломів

14 листопада 2022

Ladislav Nagy
переклад та адаптація українською ексклюзивно для АО Травма Україна

Рис.3: Стержень DRIM в зборі
Рис.3: Стержень DRIM в зборі

Рис.1: Стержень DRIM у зборі

У відповідь на різноманітні клінічні ускладнення після фіксації переломів променевої кістки з використанням технік закритої репозиції з фіксацією спицями та відкритої репозиції з накістковою фіксацією, Університет Балгріст, компанія «Disrad AG», експертна група з питань кисті Технічного комітету АО та Інкубатор розвитку АО спільно засвідчили розробку та створення інтрамедулярного імплантата для позасуглобових переломів дистального відділу променевої кістки.

Переломи дистального відділу променевої кістки є найчастотнішою ортопедичною травмою та становлять 17,5% усіх переломів у дорослих. Такі переломи зазвичай стаються внаслідок падіння на витягнуту руку, при цьому близько 50% переломів дистального відділу променевої кістки є позасуглобовими. Відповідний діагноз ставиться на підставі клінічних та рентгенологічних обстежень з ортогональною рентгенограмою запʾястка. Лікування може бути консервативне або хірургічне, залежно від стабільності та зміщення перелому, а також віку та ступеня активності пацієнта.

На сьогодні для цього виду перелому застосовується широкий спектр операційних технік, від закритої репозиції з фіксацією спицями та відкритої репозиції з накістковою фіксацією і до застосування апарату зовнішньої фіксації для репозиції та стабілізації перелому. В той час, як закрита репозиція з фіксацією спицями підходить для більшості позасуглобових переломів, накісткова фіксація пластинами та гвинтами залишається найчастіше застосовуваною для хірургічного лікування переломів дистального відділу променевої кістки. Головною метою фіксації перелому в дистальному відділі променевої кістки є досягнення та утримання анатомічної репозиції, оскільки це дозволяє зменшити втрату функціональності, що дуже важливо для молодих, активних та незалежних пацієнтів.

Імплантація в дистальний відділ променевої кістки пластин та гвинтів є вдалим рішенням для нестабільних, внутрішньосуглобових, поєднаних та/або багатоуламкових переломів, забезпечуючи стабільну фіксацію, яка дозволяє ранню мобілізацію з використанням лише знімного захисного ортезу. Негативною стороною такої накісткової фіксації є невідворотність додаткового пошкодження мʾяких тканин для розкриття місця перелому в ході імплантації; крім того, існує вірогідність подразнення звʾязок біля компонентів, яке спричиняє тендінопатію, та імовірність розриву звʾязок. Наразі найчастотніші ускладнення, повʾязані з фіксацією перелому дистального відділу променевої кістки пластинами, включають теносиновіт, потоншення звʾязок та їх розрив, який часто вимагає видалення імплантатів. Найочевиднішою перешкодою при застосуванні закритої репозиції з фіксацією спицями, окрім обмеженої стабільності конструкції та потреби у тривалішій іммобілізації, є випинання спиць за межі кістки, що підвищує ризик інфікування (Рис.2).

Рис.2: На рентгенограмі видно випинання спиць за межами кістки при застосуванні техніки закритої репозиції з фіксацією спицями

Рис.2: На рентгенограмі видно випинання спиць за межами кістки при застосуванні техніки закритої репозиції з фіксацією спицями

У відповідь на потенційні ускладнення фіксації позасуглобових переломів дистального відділу променевої кістки, Університет Балгріст, компанія «Disrad AG», експертна група з питань кисті Технічного комітету АО, Інкубатор розвитку АО та «41medical» спільно засвідчили розробку та створення спеціального інтрамедулярного імплантата. Очікується, що цей новий пристрій зменшить кількість ускладнень з боку мʾяких тканин. В імплантаті використовуються принципи розподілу навантаження, відхилення внутрішньокісткового гвинта та фіксації з кутовою стабільністю під конкретним кутом. Цей інтрамедулярний імплантат вводиться через невеличкий розріз шкіри біля шилоподібного відростка та не спричиняє подальшої деваскуляризації відламків. Малий хірургічний розріз та жорстка фіксація перелому дозволяють обходитись мінімальною післяопераційною іммобілізацією та рано повертати функціональність кінцівки. Ця новітня конструкція – стержень DRIM – є цінним доповненням до арсеналу способів лікування переломів дистального відділу променевої кістки і швидко проводить пацієнтів шляхом одужання.

Станом на листопад 2022 року триває пошук партнера для виробництва затвердженої АО конструкції DRIM. Стержень має в діаметрі 7.0 мм і запакований як стерильний імплантат одного розміру для всіх випадків. Сам стержень виготовленого з титану. Гвинти діаметром 2,5 мм для додаткової фіксації (довжиною 14 – 36 мм) виготовляються із неіржавіючої сталі (Рис.3). Набір інструментів простий, досконалий та інтуїтивно зрозумілий. Всі інструменти нестерильні та перевірені «41medical» щодо можливості повторного використання.

Рис.3: Стержень DRIM в зборі

Рис.3: Стержень DRIM в зборі

Розробка стержня DRIM є передбачувано успішним результатом довготривалого проєкту Технічної комісії АО, розпочатого експертною групою з питань кисті в 2010 року та очоленого швейцарськими хірургами Ладіславом Нади (Ladislav Nagy) та Андреасом Швайцером (Andreas Schweizer) в Університетському госпіталі Балгріст, Цюріх. Через більш ніж десять років роботи над цим проєктом, стержень DRIM перетворився з теоретичної концепції та готовий ринковий продукт, ставши важливою сторінкою історії Технічного комітету АО. Завдяки успішній співпраці з «Disrad AG» та «41medical AG», АО тепер має доступ до інтрамедулярного пристрою для лікування позасуглобових переломів дистального відділу променевої кістки.

Клінічні випадки

Випадок 1
(люб’язно наданий д.м.н. Ладіславом Наги (Ladislav Nagy), Університетська клініка Балгріст, Цюріх, Швейцарія)

Наступні зображення ілюструють клінічний приклад лікування відповідного перелому у 25-річної пацієнтки, яка зазнала травми під час катання на сноуборді.

Рис.4: Рентгенограма нестабільного позасуглобового перелому дистального відділу променевої кістки зі зміщенням

Рис.4: Рентгенограма нестабільного позасуглобового перелому дистального відділу променевої кістки зі зміщенням

Рис.5: Інтраопераційні рентгенограми після закритої репозиції та введення стержня DRIM

Рис.5: Інтраопераційні рентгенограми після закритої репозиції та введення стержня DRIM

Рис.6: Рентгенограма через 3 місяці після зрощення перелому в анатомічно правильному положенні

Рис.6: Рентгенограма через 3 місяці після зрощення перелому в анатомічно правильному положенні

Рис.7: Клінічна демонстрація симетричності роботи запʾястка при пронації та супінації

Рис.7: Клінічна демонстрація симетричності роботи запʾястка при пронації та супінації

Рис.8: Клінічна демонстрація симетричності роботи запʾястків при згинанні та розгинанні
Рис.8: Клінічна демонстрація симетричності роботи запʾястків при згинанні та розгинанні
Рис.9: Післяопераційний шрам через 3 місяці після операції
Рис.9: Післяопераційний шрам через 3 місяці після операції
Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення