Фіксація суглоба спицями Кіршнера
Фіксація суглоба спицями Кіршнера
Authors
Matej Kastelec, Pavel Dráč
Executive Editor
Simon Lambert
Open all credits >>>
Фіксація суглоба спицями Кіршнера
Зміщення дистального міжфалангового суглоба
1. Загальна інформація
Вступ
Фіксація дистальних міжфалангових суглобів спицями Кіршнера показана якщо після закритої репозиції суглоб залишається нестабільним.
Потенційні ризики крізьшкірної фіксації спицями
Найбільш розповсюдженим ризиком крізьшкірної іммобілізації спицями є інфікування. Щоб уникнути поламки спиці Кіршнера на рівні дистального міжфалангового суглоба користуйтесь спицями діаметром 1,6 мм або 1,8 мм та попередьте пацієнта що не можна натискати на дистальний міжфаланговий суглоб.
2. Підготовка пацієнта
Під час цієї процедури пацієнт зазвичай лежить на спині, з рукою на рентгенпрозорому боковому столику.
3. Закрита репозиція
Репозиція дорсального підвивиху
Для репозиції більшості дорсальних вивихів застосовується витяжіння, згинання та дорсальне натискання на дистальну фалангу.
Якщо після репозиції суглоб стабільний, зазвичай призначають консервативне лікування.
Репозиція долонного підвивиху
У разі долонного вивиху застосовуйте витяжіння та розгинання. Після цього великим пальцем натисніть на долонну частину основи дистальної фаланги.
У рідкісних випадках стається зміщення сухожилка розгинача або згинача пальця в дистальному міжфаланговому суглобі, що є показанням для відкритої репозиції та накісткової фіксації.
Якщо після репозиції суглоб стабільний, зазвичай призначають консервативне лікування.
4. Позначення шляху проведення спиці Кіршнера
Щоб уникнути надмірного опромінення при рентгенівській візуалізації намітьте запланований шлях проведення спиці Кіршнера на фронтальній та латеральній площинах дистальної фаланги.
4. Позначення шляху проведення спиці Кіршнера
Щоб уникнути надмірного опромінення при рентгенівській візуалізації намітьте запланований шлях проведення спиці Кіршнера на фронтальній та латеральній площинах дистальної фаланги.
5. Фіксація
Закрита репозиція спицею Кіршнера
Введіть спицю Кіршнера через кінчик дистальної фаланги в дистальний міжфаланговий суглоб.
Обережно виконайте репозицію суглоба, розгинаючи дистальний міжфаланглвий суглоб. Підтвердіть правильність репозиції за допомогою ЕОП в латеральній проєкції.
Фіксація суглоба
Проведіть спицю Кіршнера через дистальний міжфаланговий суглоб в середню фалангу до її основи. Уважно слідкуйте за тим, щоб не проколоти другий міжфаланговий суглоб.
Обрізка спиці Кіршнера
Обріжте спицю Кіршнера так, щоб вона була вище рівня шкіри. Кінчик спиці зігніть у формі літери «Г», щоб він не чіплявся за одяг та інші предмети. Кінчик зігнутої спиці можна повернути в ліктьовий бік щоб він не заважав зводити кінчики пальців, яке залучає променеву сторону пучки.
Якщо залишити спицю Кіршнера виступати над шкірою в такий спосіб, її буде легко видалити Недоліками є дискомфорт для пацієнта та ризик проникнення інфекції по спиці.
Переконайтесь, що зігнутий кінчик не подразнює та не стискає шкіру.
6. Іммобілізація
Зазвичай потреби в іммобілізації немає.
В деяких випадках корисною може бути шина, яка залишає другий міжфаланговий суглоб рухомим.
7. Догляд
Рекомендована терапія кисті для попередження атрофії мʾяких тканин та контрактури суглоба (зазвичай це розгинання пʾястно-фалангових суглобів та згинання других суглобів пальців), які можуть погіршити результат лікування та ускладнити подальше лікування.
Функціональні вправи для неіммобілізованих суглобів слід розпочинати відразу, щоб зберегти рухливість непошкоджених суглобів.
Активні рухи в дистальному міжфаланговому суглобі дозволені після видалення спиці Кіршнера. Пасивні рухи слід відкласти на 8-10 тижнів, щоб запобігти повторній молоткоподібній деформації.
Після дорсального вивиху можна видаляти спицю Кіршнера через 4-6 тижнів.
Після долонного вивиху, можна видаляти спицю Кіршнера через 6-8 тижнів.
Залишайтеся на зв'язку !
Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення