АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Публікації

Головна >>> Публікації

Автоматичний аналіз деформацій та планування остеотомії в корональній площині

30 листопада 2021

Нова система перипротезних проксимальних стегнових пластин LCP з перемінним кутом

The new Variable Angle LCP ® Periprosthetic Proximal Femur System

Джерело англійською: The new Variable Angle LCP ® Periprosthetic Proximal Femur System (https://innovations.aofoundation.org/trauma/ppfx-modular-femur-plating-system)
Переклад та адаптація українською ексклюзивно для АО Травма Україна

Карл Штоффель (Karl Stoffel), Марк Лі (Mark Lee), Кон-Фен Луо (Cong-Feng Luo), Родріго Песантез (Rodrigo Pesantez), Крістофер Фінкемаєр (Christopher Finkemeier), Георг Гайдукевич (George Haidukewych), Франк Ліпорейс (Frank Liporace), Корі Колліндж (Cory Collinge), Брюс Зіран (Bruce Ziran), Крістоф Зоммер (Christoph Sommer)

Резюме

Згідно прогнозів, кількість перипротезних переломів стегнової кістки (ППС) надалі зростатиме внаслідок більш широкого застосування тотального ендопротезування кульшового суглоба у значної кількості активних пацієнтів старшого віку. Більшість ППС, при яких стабільність ендопротезу зберігається, можна лікувати методом відкритої репозиції та внутрішньої фіксації (ВРВФ). Проте ВРВФ може бути проблематичним, оскільки часто якість кістки у таких пацієнтів знижена, а фізична присутність протезу кульшового суглоба може завадити виконанню фіксації у проксимальній частині. Більш того, існує припущення що збільшення напруження біля кінця фіксатора може призвести до повторного перелому стегнової кістки. Профілактикою цього потенційного ускладнення є захист стегнової кістки обвідним остеосинтезом.

Зважаючи на це, було розроблено нову систему перипротезних проксимальних стегнових пластин LCP з перемінним кутом (Рис.1 та Рис.2), що здатні задовольнити вимоги, які висуває процес лікування переломів типу А та В згідно Ванкуверської класифікації:

  • Модульна конфігурація імплантатів дозволяє підібрати потрібну конструкцію для широкого спектру ППС.
  • Система імплантатів передбачає великий вибір способів фіксації для досягнення високої стабільності остеосинтезу у кістці низької якості.
  • Конструкція імплантатів сприяє фіксації перелому за наявності ендопротезу кульшового суглоба або іншого інтрамедулярного імплантату (наприклад, короткого проксимального стержня).
  • Рішення, щадні до м’яких тканин, мінімізують перепони для кровообігу.
  • Імплантати, якими можна повністю огорнути стегнову кістку.


Модульна система складається з анатомічних попередньо вигнутих пластин, сумісних з технологією гвинтів з кутовою стабільністю та змінним кутом введення. Різноманіття елементів системи дозволяє хірургі поєднувати компоненти пластин у різних конфігураціях відповідно до різних ліній переломів. Кількість отворів у пластинах та їх розташування дозволяє створювати фіксацію високої щільності навколо інтрамедулярного імплантату. Дистальна обвідна додаткова пластина призначена в більшій мірі для запобігання переломів неушкодженої кісткової тканини дистального стегна, ніж для огортання перелому. Її призначення – запобігати різким змінам жорсткості фіксатора, розподіляючи напруження серед багатьох точок фіксації в латеральній частині виростка стегна.

Рис. 1. Пластина проксимальна стегнова та пластина проксимальна стегнова з гачком – це дві основні пластини системи перипротезних проксимальних стегнових пластин LCP з перемінним кутом 3,5/4,5. Додаткова кільцева пластина для великого вертлюга, додаткова блокуюча пластина з перемінним кутом та обвідна додаткова пластина для дистального стегна приєднуються до двох основних пластин різьбовими вставками та верхніми гвинтами. Спеціальна пластина з гачком без діафізу доступна окремо, і дозволяє фіксувати переломи AG за Ванкуверською класифікацією, а також виконувати остеосинтез великого вертлюга. Можливість поставки окремих пластин залежить від законодавства кожної окремої країни щодо медичних виробів. Наприклад, в Європі систему впроваджено без пластини для великого вертлюга з гачком, кільцевої додаткової пластини для великого вертлюга та обвідної додаткової пластини для дистальної частини стегна; вони стануть доступні пізніше.

Рис.2. Система перипротезних проксимальних стегнових пластин LCP з перемінним кутом 3,5/4,5 виготовляється з неіржавіючої сталі. Зображено наступні конфігурації пластин: пластина проксимальна стегнова з кільцевою додатковою пластиною для великого вертлюга, додаткова блокуюча пластина з перемінним кутом, додаткова обвідна пластина для дистальної частини стегна.

Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення