АО Травма Україна

aotraumaukraine@yahoo.com

Новини

Головна >>> Новини

AO Trauma Fellowship в Університетській лікарні Базеля, розповідь викладача AO Trauma Україна- Василя Маховського

14 серпня 2023

Дивлячись в майбутнє, рухаємось вперед: щорічний звіт АО 2021 щодо найбільш значущих аспектів 2021 року для АО Trauma

Безперервне професійне навчання та самовдосконалення особливо важливе під час війни — в час складних випробувань для лікарів, які надають допомогу пацієнтам з бойовою травмою.
 
Декілька тижнів тому я розпочав навчання за програмою клінічних стажувань AO Trauma Fellowship, грант на яку надається AO Foundation. Мета цієї програми — допомогти молодим хірургам-ортопедам здобути необхідні знання та вміння із спеціальних галузей в передових профільних клініках під керівництвом світових експертів.
Мої навчальні завдання продиктовані тими викликами, які ставить перед нами війна. Бойова травма — це пошкодження найвищої енергії, часто пов’язане з обширними дефектами кістки та м’ягких тканин, масивною контамінацією ран, а отже високою частотою інфекційних ускладнень, які загрожують життю пацієнта, ставлять під сумнів можливість порятунку кінцівки та відновлення її функції.
 
Я переконаний, що Університетська лікарня Базеля, Universitätsspital Basel, найкраще підійшла для досягнення поставленої мети. Це одна з п’яти університетських клінік у Швейцарії, центр Ортопедії та Травматології якої спеціалізується на лікуванні інфекцій опорно-рухового апарату – пов’язаних з переломами (fracture-related infection, FRI), інфікованих незрощень, хронічного остеомієліту, перипротезних інфекцій, інфекцій м’ягких тканин, діабетичної стопи, тощо.
 
Моїми наставниками тут є видатні хірурги-ортопеди Dr. Mario Morgenstern та Dr. Martin Clauss. Перший є одним із лідерів міжнародної експертної групи, яка визначає актуальні стандарти діагностики та лікування інфекцій, пов’язаних з переломами, для всієї світової ортопедичної спільноти. Під їхнім керівництвом я опановую тонкощі діагностики, вчуся визначати лікувальні стратегії при веденні складних інфекційних випадків, вивчаю особливості остеосинтезу інфікованих переломів та хірургічних технік, необхідних для лікування критичних кісткових дефектів — техніку індукційних мембран Masquelet, дистракційного остеогенезу, а також особливості застосування сучасних штучних остеопластичних матеріалів, які віднедавна стали доступними і в Україні (bioglass, cerament, тощо).
 
Проблема ортопедичних інфекцій багатогранна, ключем до успіху в лікуванні є мультидисциплінарний підхід, який потребує злагодженої командної роботи хірурга-ортопеда, пластичного та судинного хірурга, спеціаліста з інфекційних захворювань, мікробіолога, клінічного фармаколога та інших спеціалістів залежно від особливостей випадку. Для мене важливо зрозуміти, як цей колективний інтелект працює зсередини, особливо цікаво переймати техніки реконструктивних пластичних операцій, пов’язаних із закриттям післятравматичних дефектів з використанням місцевих та вільних клаптів. На щастя, середовище до навчання повністю сприятливе, кожен лікар відкритий і з радістю готовий навчити всіх тонкощів своєї справи.
Я переконаний, що стажування в Університетській лікарня Базеля, Universitätsspital Basel, за програмою AO Trauma Fellowship дозволить суттєво покращити мої результати лікування пацієнтів з інфекційними ускладненнями бойової травми.
Навчальні плани, можливості стипендій, підвищення кваліфікації викладачів і багато іншого
Можливості фінансування, галузі досліджень, інструменти навчання і багато іншого
Поділіться своєю пристрастю, досліджуйте свої привілеї, розширте свою мережу та приєднуйтеся до спільноти AO Trauma

Залишайтеся на зв'язку !

Зв’яжіться з нами і станьте учасником AO Trauma Україна або підпишіться, щоб отримувати останні новини та оновлення